A PwC Magyarország nyárra négynapos munkahetet vezet be egyik üzletágában. A Magyar Telekomnál megbukott egy hasonló kísérlet, mutatjuk, a PwC hogyan ülteti át a gyakorlatba a rövidebb munkahetet.
Mi történt? A PwC Magyarország a könyvvizsgálati üzletágában idén nyáron pilot jelleggel négynapos munkahetet vezet be. Június elejétől augusztus végéig a vállalat 280 munkatársa csak hétfőtől csütörtökig fog dolgozni. A pilotban az audit tevékenységet folytató csapatok vesznek részt.
Részletek. A négynapos nyári munkahét, vagyis a nyári háromnapos hosszú hétvégék bevezetésével a szervezet célja, hogy segítse munkavállalóit a feltöltődésben és az egészséges munka-magánélet egyensúly kialakításában. A cég a nyári, 32 órás munkaheteket munkaidőkeret alkalmazásával és munkaidő átcsoportosítással valósítja meg, így a munkavállalóknak csak a munkaidő beosztása változik, az alapbére nem.
Kontextus. Ahogyan arról mi is írtunk, Magyarországon is több cég kísérletezett már a négynapos munkahéttel: például a Libri és a Magyar Telekom. Utóbbi épp múlt héten jelentette be, hogy nem volt sikeres a pilot és visszaállnak a régi munkarendre. A száz százalék fizetés, kilencven százalék munkaidő, száz százalék teljesítmény-kombó nem mindenhol válik be, sok függ az adott területtől, a bevezetés sebességétől is, a Libri például részletesen monitorozta a dolgozói visszajelzésekkel a projekt sikerességét.
The post Négynapos munkahéttel kísérletezik itthon az egyik nagy tanácsadó cég appeared first on Forbes.hu.